18 положителни за COVID-19 за изминалата седмица в област Ловеч, заболеваемостта падна на 56 на сто хиляди
Регистрираната 14-дневна заболеваемост от COVID-19 за област Ловеч до 22 е 56 на 100 хил. население при 81 на 100 хил. за предходния отчетен период и е с подчертана трайна тенденция на снижение. Това сочи седмичният информационен бюлетин на РЗИ – Ловеч. За периода 16-22 май са диагностицирани 18 положителни лица при 41 за предходния 7-дневен период.
Положителните активни лица са 20, от които 16 са под домашна изолация и лечение и 4-има са хоспитализирани. Доказаните положителни лица са от общините Ловеч, Троян, Тетевен и Луковит, от общините Априлци и Ябланица има по един случай, заболели не са регистрирани за общините Угърчин и Летница. Няма починали през седмицата от COVID-19.
Общо диагностицираните случаи в областта са 16 819. Излекуваните лица са 15 913, под карантина са 22 души, починалите са 886.
През периода в област Ловеч общопрактикуващите лекари и специализираните имунизационни кабинети са приложили общо 69 дози ваксина. Като трета (бустерна) доза срещу COVID-19 са приложени 45 от тях.