Завърши първото издание на колоездачното състезание в памет на Васил Левски, организирано от Областен управител

Дата на публикуване: 17.07.2017 19:00
Завърши успешно първото колоездачно състезание, организирано от областния управител Георги Терзийски и неговия екип и КК „Хемус 1896” Троян в партньорство с общините Карлово, Троян и Ловеч. В двата етапа участваха 52-ма професионални състезатели от всички колоездачни клубове в страната и 30 любители - 22-ма стартирали по маршрут Кърнаре-Беклемето и 8 по маршрут Къкрина-Ловеч. Сред тях бе и председателят на НС Димитър Главчев, под чийто патронаж се проведе инициативата.
Състезанието бе под надслов „180 години от рождението на Левски - 180 км с велосипед по неговите стъпки”.
След финала на двудневния пробег, който бе на паметника на Апостола в Ловеч, се състоя и церемонията по награждаването на участниците.
„Това е една чудесна инициатива и аз с удоволствие я подкрепих, благодаря на участниците, с които карах последните 20 км.“, заяви Димитър Главчев и даде да се разбере, че е готов да бъде патрон и на второ издание на колоездачното състезание.
Победител в  категория „Мъже“ стана Станимир Чолаков от  КК „Хемус – 1896“ – Троян. Той спечели и първото място в първия етап в Троян, първи бе и във втория етап.  В категория „Юноши старша възраст“  победител е  Мартин Папанов от КК „Лястовица Казанлък“ . При  „Юноши младша възраст“ победител е Преслав Балабанов  от КК „Несебър“.
Победител  в групата  до 39 г. стана  Галин Славев  от Казанлък, до 49 г. –  Калоян Колев  от Ловеч,  до 59 г. Ивелин Милчев от Ловеч  и до 60 г. – Георги Димитров. При дамите  победител е Веска Иванова.
„Организацията на това спортно събитие бе труден и много отговорен процес. Благодаря на общините, които ни подкрепиха, благодаря на колегата областен управител на област Пловдив Здравко Димитров, който също прегърна идеята, благодаря на Областните дирекции на МВР в Пловдив и Ловеч, които осигуриха охраната на цялото 180-километрово трасе, като не допуснаха никакви проблеми и осигуриха безаварийното каране на състезателите, благодаря и на АПИ и Областните пътни управления в двете области, които се погрижиха за отличния терен по целия маршрут”, коментира след състезанието Георги Терзийски. Той връчи благодарствени писма на общините и специално на президента на КК „Хемус 1896” Тодор Колев. Това е човекът, без когото това състезание нямаше да го има. Един отличен експерт по колоезденето, отдаден на спорта човек, изключително компетентен и най-важното - сърцат човек, обяви Терзийски.
Президентът на троянския клуб от своя страна подари на Димитър Главчев „жълта фланелка”, а на областния управител „бяла фланелка” - символи на колоезденето.